Najlepsza balustrada balkonowa - Podpowiadamy

  1. Inoxbud
  2. Najlepsza balustrada balkonowa - Podpowiadamy

Dobra balustrada balkonowa powinna spełniać kilka funkcji jednocześnie. Przede wszystkim powinna być trwała i bezpieczna, mieć odpowiednią wysokość i stabilne mocowania. Z drugiej strony powinna również pasować do aranżacji budynku. Czy wiesz, jaka jest optymalna wysokość balustrady balkonu? Z jakich materiałów powinno być wykonane wypełnienie balustrady balkonowej? Podpowiadamy!

Balustrada balkonowa – z jakich materiałów powinna być wykonana?

Nie da się ukryć, że niekwestionowanym liderem wśród materiałów wykorzystywanych do produkcji nowoczesnych balustrad jest stal nierdzewna. Wybór stali cynkowanej, malowanej proszkowo sprawia, że balustrada będzie odporna na działanie czynników atmosferycznych: deszczu, śniegu, mocnego słońca, a także wysokich i niskich temperatur. Stal ocynkowana nie rdzewieje, jest trwała i estetyczna. Można łączyć ją z innymi materiałami. W przypadku balustrad zewnętrznych dobrze sprawdzi się duet: stal nierdzewna ze szkłem hartowanym. Balustrada ma chronić przed upadkiem z wysokości, dlatego w żadnym wypadku nie powinna być podatna na napór. Musi stanowić trwały, stabilny element harmonijnie dopasowany do  elewacji.

Jaką wysokość powinna mieć balustrada na drzwi balkonowe?

Dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa należy zwrócić szczególną uwagę na wysokość balustrady balkonowej. Zakłada się, że w domach jednorodzinnych powinna wynosić 110 cm. Szczyt balustrady powinien być zwieńczony poręczą. Wybór niższej balustrady na pietrze zazwyczaj nie jest możliwy – każdy specjalista nie tylko odradzi takie rozwiązanie, a nawet odmówi podjęcia się montażu.

Budowa i montaż balustrady balkonowej

Balustrada balkonowa składa się z kilku elementów: słupków, poręczy i wypełnienia. To właśnie wypełnienie balustrady w największym stopniu determinuje jej ogólny wygląd. Do najczęściej wybieranych rozwiązań zalicza się wypełnienie z paneli z bezpiecznego szkła hartowanego, z prętów stalowych (pionowych lub poziomych), elementów żeliwnych, kamienia, ramy drewnianej itp.

Montaż balustrady balkonowej jest bardzo ważny. Warto zlecić go doświadczonej i profesjonalnej firmie, która jest w stanie nie tylko doradzić wybór materiałów i zaproponować kilka wariantów wykonania balustrady, ale również przeprowadzi kompleksowy montaż.

Oferujemy profesjonalne i bezpieczne balustrady balkonowe Warszawa. Każdy projekt przygotowywany jest pod indywidualne zamówienie. Zachęcamy do zapoznania się z galerią naszych dotychczasowych realizacji. To źródło inspiracji dla osób, które jeszcze nie mają sprecyzowanych planów projektowych.

Sprawdź koniecznie pełną ofertę InoxBud:


Przeczytaj też:

Zainteresowany/a? Napisz wiadomość!
Znajdź nas tutaj!

PRACOWNIA
ul. Warszawska 249
05-082 Stare Babice