Najważniejsze aspekty przy wyborze ogrodzenia

  1. Inoxbud
  2. Najważniejsze aspekty przy wyborze ogrodzenia

Ogrodzenie wokół domu to nie tylko doskonały sposób na wydzielenie obszaru posesji, ale także gwarancja komfortu, bezpieczeństwa i prywatności. Dzięki niemu możesz stworzyć przestrzeń, w której będziesz czuć się swobodnie. Dlatego ogrodzenie domu powinno być dopasowane do potrzeb Twoich i Twoich najbliższych. To jednak nie wszystko! Płot pełni także funkcję estetyczną. Ważne jest więc, by dom współgrał z ogrodzeniem. Nie odpowiednio dobrane elementy będą wyglądać nieatrakcyjnie. Masywne ogrodzenie przytłoczy niewielka nieruchomość, a małe nie będzie pasować do dużego budynku. Dlatego nie wystarczy zastanowić się, jak wysoki może być płot, ale także zwrócić uwagę na materiał jego wykonania. By ułatwić Ci wybór odpowiedniego surowca, przygotowaliśmy najważniejsze informacje, dzięki którym dowiesz się, jakie ogrodzenie wybrać.

Na co zwrócić uwagę wybierając ogrodzenie?

Ogrodzenia domów jednorodzinnych mogą przyjmować różną formę. Mogą być nowoczesne lub klasyczne, pełnić tylko funkcję ozdobną lub całkowicie zabezpieczać teren. Wybierając ogrodzenia w Warszawie, warto więc wziąć pod uwagę ich funkcjonalność oraz wygląd.

Funkcjonalność

Ogrodzenie zewnętrzne powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Jednak nie dla każdego będzie to oznaczać to samo. Jednej osobie będzie zależeć tylko na estetyce i funkcji reprezentacyjnej, a dla innej ogradzanie ma przede wszystkim odgradzać teren prywatny. Zastanów się więc, jakie ogrodzenie będzie dla Ciebie odpowiednie. Chcesz podkreślić wygląd budynku, odizolować się od sąsiadów czy zabezpieczyć dom? Odpowiedz na to pytanie, a z łatwością wybierzesz odpowiednie ogrodzenie.

Wygląd

Kolejną istotną kwestią jest wygląd ogrodzenia domu. Powinno ono pasować do koloru elewacji, architektury budynku, aranżacji ogrodu i wielkości działki. Dzięki temu stworzysz spójną i pasującą do siebie całość, która będzie niezwykle estetyczna.

Ogrodzenie domu – dostępne materiały

Aranżacja ogrodzenia domu to niełatwe zadanie. Wybierając materiał, decydujesz jednocześnie o stylu płotu. Zupełnie inaczej wygląda ogrodzenie zewnętrzne z drewna, a inaczej murowane czy wykonane ze stali. To jednak nie wszystko – materiały te różnią się także wytrzymałością i odpornością na czynniki atmosferyczne.

Drewniane ogrodzenie

Drewniane ogrodzenie wokół domu to prawdziwa klasyka. Może być złożone z połączonych ze sobą szlachet lub paneli. Dzięki temu, że wybrać możesz spośród wielu różnych gatunków drzew i pomalować płot na dowolny kolor Twoje ogrodzenie będzie niepowtarzalne. Drewno doskonale pasuje do domów w stylu rustykalnym. Świetnie sprawdzi się także jako element ocieplający przestrzeń.

Drewno ma jednak istotną wadę. Jest to materiał nieodporny na warunki atmosferyczne. Pod wpływem wilgoci gnije, butwieje i traci kolor. By temu zapobiec, trzeba odpowiednio dbać o drewno, co bywa trudne i czasochłonne.

Murowane ogrodzenie

Murowane ogrodzenie domu można budować od podstaw lub zdecydować się na gotowe już panele betonowe, albo płyty. Do ich budowy korzysta się często z bloczków płaskich, które układa się w odpowiednich miejscach, a następnie wypełnia betonem. Niezwykle popularne jest też używanie kamienia łupanego, który jest niezwykle estetyczny. Ostatni typ tworzy się przy pomocy cegły klinkierowej, która doskonale pasuje do elementów metalowych. Murowane ogrodzenia domów są wytrzymałe, solidne i odporne na warunki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne.

Mur wokół domu nie zawsze jest jednak dobrym rozwiązaniem. Jest niezwykle solidny i duży, co sprawia, że może przytłoczyć niewielkie jednorodzinne nieruchomości.

Stalowe ogrodzenie

Nie bez powodu stalowe nowoczesne ogrodzenia domów są bardzo popularne. Metal to niezwykle plastyczny materiał, który można dowolnie formować i dostosowywać nie tylko do własnych potrzeb, ale i do wyglądu domu. Te nowoczesne ogrodzenia domów mogą składać się z szerokich lub płaskich profili, a także posiadać dodatkowe elementy takie jak groty, wygięcia czy inne ozdoby. Dodatkowo przyjąć mogą formę siatki, przęseł z cienkich, ozdobnych prętów, paneli z grubych, plecionych lub zgrzewanych drutów.

Stalowe płoty dzielą się na zabezpieczone i niezabezpieczone przed korozją. Warto wybrać ten pierwszy typ, gdyż dzięki niemu nie musisz martwić się o negatywny wpływ czynników atmosferycznych.

Idealne ogrodzenie wokół domu

Aranżacja ogrodzenia domu powinna być dokładnie przemyślana. Nie ma idealnego rozwiązania, które będzie pasować do każdego budynku i każdego ogrodu. Jednak stalowe ogrodzenie zdecydowanie wyróżnia się spośród innych typów płotów. Metal to niezwykle uniwersalny materiał, z którego można zrobić niemal wszystko. Dlatego warto go wybrać, zwłaszcza gdy powierzysz wykonanie ogrodzenia profesjonalistom. W InoxBud wykonaliśmy już wiele płotów, które zdobią ulice w Warszawie i okolicach. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i doradzimy płot idealnie pasujący do Twojego domu. Wykonujemy także schody stalowe w Warszawie.


Przeczytaj też:

Zainteresowany/a? Napisz wiadomość!
Znajdź nas tutaj!

PRACOWNIA
ul. Warszawska 249
05-082 Stare Babice