Jaka balustrada na schody zewnętrzne?

  1. Inoxbud
  2. Jaka balustrada na schody zewnętrzne?

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoich gości czy bliskich i zastanawiasz się - jaka balustrada na schody zewnętrze będzie odpowiednia? Podpowiadamy, co zrobić! Przede wszystkim, powinna odznaczać się wytrzymałością i stabilnością. Przy czym, dobrze by było, aby zachowała odpowiedni wygląd, który dopasuje się do Twojego wnętrza. 

Dlaczego balustrada na schody zewnętrzne jest tak ważna? 

Jeśli wahasz się, czy balustrada na schody zewnętrzne jest dobrym rozwiązaniem, warto zapoznać się z jej zaletami: 

  • bezpieczeństwo - balustrada chroni przed wszelkiego rodzaju upadkami z wysokości; 
  • wygląd - jeśli wybierzesz opcję z designem stworzonym dla Ciebie - tym samym wyrazisz swój styl i charakter swojego mieszkania; 
  • ochrona - balustrada na schody zewnętrzne często może ochronić je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, np. śnieg, deszcz itp. 

Dobrze również zapoznać się z tym, co określa prawo budowlane. Wymaga ono obecności takiej balustrady na schody zewnętrzne - oczywiście w zależności od wysokości. 

Standardy i normy bezpieczeństwa balustrady zewnętrznej 

Rozważając, jaka balustrada na schody zewnętrzne będzie odpowiednia i czy w ogóle jest potrzebna - warto zagłębić się w standardy bezpieczeństwa. Polska określa następującą normę - Norma PN-EN 1991-1-1:2003 “Eurokod 1. Oddziaływania na konstrukcje. Część 1-1: Oddziaływania ogólne. Waga własna, obciążenia wiatrem i śniegiem". Stanowi to o najmniejszych warunkach, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu i zakładaniu balustrady na schody zewnętrzne. 

Z kolei Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych określa przepisy, do których należy się zastosować. Związane są one z bezpieczeństwem i wytrzymałością konstrukcji. 

Dobrze jest zatem zwrócić uwagę na powyższe założenia i sprawdzić, czy musisz się do nich zastosować. 

Rodzaje balustrad na schody zewnętrzne

Biorąc pod uwagę wspomniane wyżej wymogi warto określić, jaka balustrada na schody zewnętrzne będzie najbardziej odpowiadała Tobie i Twoim wymaganiom. Wymieniamy między innymi: 

  • balustrady metalowe - stworzone ze stali nierdzewnej, żelaza bądź aluminium;
  • balustrady drewniane - jak nazwa wskazuje - podstawą wykonania jest drewno. Efekt, jaki możesz zyskać to naturalny wygląd; 
  • balustrady szklane - ze szkła hartowanego, odznaczają się estetyką wykonania. Przepuszczają światło słoneczne;
  • balustrady z tworzyw sztucznych - powstałe z PVC lub kompozytów drewnopodobnych. Bardzo łatwo je utrzymać. 

Jeśli dodatkowo chciałbyś zabezpieczyć przed korozją swoją balustradę zewnętrzną, oferujemy malowanie proszkowe. Dzięki niemu, nałożona farba stworzy twardą powłokę, chroniącą przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewniamy szeroką gamę kolorystyczną i trwałość wykonania.

Jaka balustrada na schody zewnętrzne? Sprawdź ofertę InoxBud

Jeśli zależy Ci zarówno na bezpieczeństwie, jak i estetyce wykonania balustrady - postaw na nasze balustrady Warszawa. Odznaczają się wytrzymałością i jakością wykonania. Dzięki nim zapewnisz ochronę przed upadkiem z wysokości swoim domownikom i gościom. Ponadto, zabezpieczą przedmioty, które niefortunnie wypadną Ci z rąk. 

InoxBud oferuje wykonanie balustrad zewnętrznych na specjalne zamówienie. Masz indywidualny pomysł i chcesz go zrealizować? Zajmiemy się tym, dbając o każdy element! 

Ponadto, gwarantujemy również solidne wykonanie, realizując przeróżne projekty na schody stalowe w Warszawie. Zapraszamy do przejrzenia oferty InoxBud! Skontaktuj się z nami w celu wyceny i omówienia szczegółów. 
 


Przeczytaj też:

Zainteresowany/a? Napisz wiadomość!
Znajdź nas tutaj!

PRACOWNIA
ul. Warszawska 249
05-082 Stare Babice