Jakie drewno na balustrady zewnętrzne? Praktyczne wskazówki

  1. Inoxbud
  2. Jakie drewno na balustrady zewnętrzne? Praktyczne wskazówki

Balustrady balkonowe to nie tylko element dekoracyjny; montuje się je przede wszystkim w kontekście bezpieczeństwa. Jakie drewno na balustrady zewnętrzne sprawdzi się najlepiej? Zapraszamy do poznania naszych praktycznych wskazówek, które pomogą nam dokonać najlepszego wyboru. 

Jak zrobić barierkę na balkon?  Nasze podpowiedzi

Posiadanie własnego balkonu to ogromne udogodnienie dla każdego. Szczęśliwcy, którzy mają do dyspozycji taką dodatkową przestrzeń, powinni zadbać nie tylko o jej funkcjonalność, ale także bezpieczeństwo korzystania z niej. Niezbędnym elementem jest barierka. Jak zrobić balustradę na balkon? Taki proces wymaga przede wszystkim zakupu odpowiedniego drewna.

Wspomnieliśmy już, że w przypadku barierki zewnętrznej ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo; jej estetyczny wygląd schodzi na dalszy plan. Używając do budowy balustrady odpowiedniego drewna możemy jednak osiągnąć oba te aspekty. Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając materiał? Barierki drewniane na tarasie muszą być wykonane z drewna odpornego na działanie niepożądanych warunków atmosferycznych – słońca, wiatru, deszczu, a także ujemnych temperatur. 

Balustrady drewniane a materiał ich wykonania

Odporność balustrady to zapewnienie użytkownikom tej przestrzeni ochrony przed wypadnięciem. By konstrukcja była jednak skuteczna, konieczne jest zakupienie odpowiedniego drewna. Właściwy poziom bezpieczeństwa można uzyskać inwestując w takie materiały, jak drewno z dębu, modrzewia syberyjskiego czy daglezji. Poleca się również robinię akacjową, która wykazuje ogromną wytrzymałość.

Nawet najwyższej jakości drewno może szybko stracić swoje właściwości bez odpowiedniej pielęgnacji. Warto zatem zadbać o impregnację, sprawdza się niezawodnie nawet w naprawdę trudnych warunkach. Nie można zapomnieć także o tym, że do budowy barierki należy kupować drewno ze sprawdzonego źródła. Deski zleżałe, które zdają się być kruche, nie spełnią swojego zadania

przypadku budowy balustrady drewnianej. Warto pamiętać również o tym, by elementy barierki zewnętrznej na balkon miały odpowiednio szerokie deski. Dobrą inwestycją są solidne belki, które zapewniają bezpieczeństwo opierania się osobom o różnej wadze.

Ogromne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa ma również solidny montaż takiej barierki. Co z tego, że użyjemy twardego drewna najwyższej jakości, jeśli cała konstrukcja będzie się chwiała w posadach? Samodzielne wykonanie balustrady zewnętrznej nie należy do najtrudniejszych; warto jednak poprosić o pomoc fachowca, który posiada doświadczenie w tego typu praktykach. Balustrady na taras muszą być solidne i trwałe – tylko wtedy spełnią swoje zadanie. Jeśli mamy pewność, że zapewniają one odpowiednią ochronę, to wtedy możemy pomyśleć o tym, by nieco ozdobić taką konstrukcję.

Jeśli zależy Ci na tym, by Twój balkon posiadał odpowiednie zabezpieczenie w postaci barierki zewnętrznej, to nasza firma może Ci w tym pomóc. Inoxbud proponuje klientom między innymi balustrady drewniane Warszawa, a także szereg innych konstrukcji. Szczególną popularnością cieszą się obecnie schody stalowe Warszawa, które są nie tylko funkcjonalne, ale stanowią także oryginalny dodatek aranżacyjny w każdym domu czy instytucji.


Przeczytaj też:

Zainteresowany/a? Napisz wiadomość!
Znajdź nas tutaj!

PRACOWNIA
ul. Warszawska 249
05-082 Stare Babice